Stánek MU na Invent Areně navštívily stovky lidí

21. 6. 2016

Přes dvě stovky vynálezů, patentů a inovací z 20 zemí světa, mezi nimiž nechyběly ani ty z Masarykovy univerzity. Tak vypadal první ročník mezinárodní výstavy vynálezů a inovací Invent Arena, která se konala 16. a 17. června v třinecké Werk Areně. Cílem CTT, které na akci reprezentovalo Masarykovu univerzitu, bylo ukázat šíři záběru výzkumu na MU: od biomechanické obuvi z Fakulty sportovních studií, přes sadu pro simulaci stáří z Lékařské fakulty, projekt Fidentis či zařízení pro koncentraci solutů z Přírodovědecké fakulty, až po digitální spektrometr jaderného záření, který vznikl na Fakultě informatiky.

Stánek MU během dvoudenní akce navštívily stovky lidí: od zástupů firem a vystavovatelů až po rodiny s dětmi a školáky. Veřejnost nejvíc zaujaly praktické vynálezy jako je sada stáří, která se používá při prožitkové výchově ve školách, a biomechanická obuv.

Organizátoři nakonec udělili na 150 medailí a další speciální ceny. Hlavní cenu Grand Prix si odnesla vysokorychlostní pokládací hlava pro válcovny drátů firmy Primetals Technologies. I když se vynálezy z MU neumístily v žádné z hlavních kategorií, přesto si každý odnesl medaili: máme jeden bronz, dvě stříbra a dvě zlaté.

Jak akce probíhala, se můžete podívat v naší fotogalerii.

inventarena1 (1)

inventarena3