Startuje Gama 2, projekty mohou opět žádat o podporu Proof of Concept

Centrum pro transfer technologií vyhlašuje Výzvu č. 012020 na podporu zvýšení aplikačního potenciálu výsledků výzkumu a vývoje Masarykovy univerzity – Proof of Concept. Jedná se o první výzvu v rámci programu TA ČR Gama 2.

4. 12. 2019

Cílem výzvy je zhodnotit a ověřit předpokládaný aplikační potenciál již dosažených výsledků výzkumu a vývoje na MUNI prostřednictvím Dílčích projektů, které budou na základě této výzvy realizovány.

• délka trvání podpořených Dílčích projektů je v rozmezí 6 - 24 měsíců
  • maximální výše podpory jednoho Dílčího projektu je 800 000 Kč
  • minimální částka, o kterou je možno na realizaci Dílčího projektu žádat, je 100 000 Kč
  • sběr žádostí 4. 12. 2019 - 10. 1. 2020

Podrobné informace k výzvě jsou k dispozici na dokumentovém serveru CTT

Proof of Concept se na MUNI zabydlel

Podpora Proof of Concept na MUNI běží od roku 2012, v posledních letech hlavně díky financím z Technologické agentury ČR, které pomohly dostat do praxe spoustu zajímavých projektů, o nichž jsme informovali – namátkou online psychodiagnostiku Hypothesis, kterou využívají vojenské nemocnice, nebo přístroj pro úpravu vzorků pro měření hormonálního znečištění ve vodách.

Celkem bylo z prvního projektu Gama na MUNI podpořeno 26 projektů z 86 podaných žádostí, a to v celkové výši 19,1 milionů korun. Díky projektu Gama 2 můžeme další tři roky pomáhat nadějným vynálezům překročit hranice univerzity.