Studenti rozvíjeli podnikavé dovednosti na workshopu s investorem

Jak pracovat s nápadem a zaujmout investora? To bylo tématem workshopu, který v úterý 23. 4. 2024 uspořádalo Centrum pro transfer technologií MU pro studenty Masarykovy univerzity. Lektorem byl Jakub Losenický z V# Sharp Venture Studia, které je partnerem letošního ročníku studentské soutěže Start Your Business. Téměř 30 účastníků se tak mohlo setkat tváří v tvář s někým, kdo reálně pomáhá dostávat zajímavé projekty na trh.

24. 4. 2024

Bez popisku
Jakub Losenický ze společnosti V# Sharp Venture, zástupce partnera a člen odborné poroty studentské soutěže Start Your Business

Jak se zamýšlet nad svým nápadem tak, aby měl šanci na úspěch? Jak je důležitá jeho validace a kontakt s cílovou skupinou? To byly jen některé z otázek, na které studenti napříč všemi fakultami i ti, kteří se přihlásili do letošního ročníku soutěže Start Your Business, získali odpovědi. A poprvé tak na půdě Masarykovy univerzity vystoupil Jakub Losenický, který je zároveň členem odborné komise soutěže, a který se ve společnosti V# Sharp Venture věnuje nadějným projektům.

Stěžejní částí programu byla aktivní interakce studentů s Jakubem, jehož podnikatelská cesta začala už na vysoké škole, kdy založil startup zaměřený na online aukce. Aktuálně se věnuje oblasti investic, efektivní správě a řízení firem, kdy stál za rozvojem společností Košík a Bringmeister. Během workshopu studenti hledali společné odpovědi na otázky:

Jaké kolem sebe vidíte problémy, které byste rádi vyřešili?
Jak ověřit, že by o vaše řešení byl na trhu reálný zájem?
Jaké by byly možné cesty k ověření vašeho nápadu?

Jakub studentům doporučil možná řešení, způsob vedení rozhovoru s potenciálním zákazníkem, a nastínil, kdy je ten pravý čas oslovit investora a také jak jej zaujmout. V závěru akce sdílel jak svoje vlastní pracovní zkušenosti, tak i zkušenosti s investováním do startupů.

Studenti si odnesli konkrétní doporučení, která můžou zapracovat do rozvoje svých nápadů. „Tím nejdůležitějším z workshopu mi přišlo, že byly informace o získávání investic a jak to celé funguje, protože to vám nikdo jen tak neřekne. Rozdíl mezi start-upem a lifestyle businessem, který prý nikdy nemá takovou návratnost, mi přišlo taky dobré slyšet, zvlášť, když sám pracuji na svém projektu", doplnil Anton Babich z Ekonomicko-správní fakulty MU a finalista letošního ročníku soutěže Start Your Business.


Pokud vás zaujala náplň workshopu nebo máte zájem o bezplatné individuální osobní konzultace k rozvoji svých nápadů, můžete využít služeb Podnikavé poradny.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info