Technology cup - univerzitní technologická soutěž

8. 11. 2011

V říjnu 2011 odstartoval druhý ročník celostátní studentské soutěže Technology Cup. Jejím cílem je umožnit studentům vysokých škol, doktorandům a mladým profesionálům z technických oborů a designu, aby předvedli své schopnosti a vyhráli jednu z cen pro nejlepší dílo či inovaci. Hlavní ceny mají hodnotu 150 000 Kč v kategorii doktorandů/profesionálů a 100 000 Kč pro studenty. Do minulého ročníku Technology Cupu se přihlásilo více než 500 účastníků. Přihlásit se však mohou účastníci z kterékoliv vysoké či střední školy v České republice, pokud jejich projekt odpovídá některému z vyhlášených tematických okruhů. Letos jimi jsou:
  • Telekomunikace & ICT
  • Strojírenství, doprava & energetika
  • Medicína, biotechnologie & přírodní vědy
  • Zemědělství, lesnictví & ochrana přírody
  • Design
  • Humanitní vědy, média & kultura
V rámci hlavních okruhů jsou na výběr jednotlivá témata. Pokud si však student z nabídky nevybere, může si zaregistrovat i téma vlastní – stačí, aby se týkalo výzkumu, vývoje a inovací nebo transferu technologií. Součástí soutěže je Blesková soutěž pro studenty. Po odpovědi na jednoduchou otázku, která se vztahuje k transferu technologií nebo jednotlivým partnerů, mají studenti možnost vyhrát mobilní telefon nebo další ceny. Přihlášku do soutěže, pravidla a další podrobné informace naleznou zájemci na internetové stránkce www.technologycup.cz. V případě dotazů se obracejte na adresu technologycup@cvvi.eu. K soutěži byla vydána tisková zpráva.