TT Day představil Antarktidu i systém Hypothesis

Šest desítek hostů dorazilo na včerejší den otevřených dveří na CTT. V pořadí šestý ročník TT Day opět nabídl zajímavé vědecké výsledky, které nalezly uplatnění v praxi. Letos se návštěvníkům představil software Hypothesis a projekt ochranné známky Testováno v Antarktidě.

8. 11. 2018

Extrémní podmínky a spolupráce s prestižní univerzitou. To jsou hlavní benefity, které lákají firmy ucházející se o ochrannou známku Testováno v Antarktidě. Letos ji získaly první tři výrobky, jež obstály v drsných podmínkách na antarktickém ostrově Jamese Rosse. Boty i termoprádlo prověřené ledovým kontinentem byly k vidění na akci TT Day, stejně jako ukázky výrobků, které testování teprve čeká v nadcházející sezóně. Podmínky polárního výzkumu zájemcům přiblížil dr. Peter Váczi z Ústavu experimentální biologie Přírodovědecké fakulty, který sám na Antarktidu mnohokrát vyrazil na vědeckou expedici.

Návštěvníky TT Day zaujala i možnost vyzkoušet si online psychologickou diagnostiku Hypothesis, na které pracovali odborníci z Masarykovy univerzity. Pro diagnostiku adeptů do armády software používá Vojenská nemocnice Brno i Ústřední vojenská nemocnice v Praze. Zájemci si mohli pod vedením dr. Čeňka Šašinky z Filozofické fakulty zkusit na vlastní kůži hned několik sad testů.

Neformální setkání zaměstnanců a partnerů MUNI s týmem CTT doplnila i přehlídka dalších činností centra a v neposlední řadě i kvíz na otázky z oblasti ochrany duševního vlastnictví.