TT DAY tak trochu jinak

30. 11. 2015

CTT MU letos už potřetí uspořádalo den otevřených dveří, který zájemcům ukazuje zajímavé aplikační výstupy výzkumných týmů a pracovišť Masarykovy univerzity. Tentokrát jsme však akci pojali trochu jinak: Jednak se konala ve VIDA! science centru v Brně, jednak prezentovala primárně výstupy Fakulty sociálních studií, Filozofické fakulty, Ekonomicko-správní fakulty a Pedagogické fakulty.

Akce se 25. listopadu 2015 zúčastnilo přes 500 hostů. Dorazili vědci, akademičtí pracovníci i zástupci firem a dalších partnerů MU s rodinami. Mohli si jednak vyzkoušet interaktivní expozici centra, jednak prohlédnout výstupy práce mnoha pracovišť MU. Na stanovištích výzkumníci prezentovali např. Centrum rozvoje nadaných dětí, Časopis Komenský, projekt Férová škola, HUME lab – Laboratoř pro experimentální humanitní vědy, E-learning na Filozofické fakultě MU, robotickou stavebnici nebo projekty NEWRON a EDUCOLAND.

Těší nás, že hosté i prezentující vědci hodnotili TT DAY veskrze pozitivně a užili si obě části programu. A že byl splněn hlavní cíl akce: ukázat vnitřní i vnější veřejnosti MU, že humanitní obory jsou zdrojem mnoha přínosných myšlenek, nápadů a výstupů.

Celou fotogalerii si můžete prohlédnout na stránce CTT na Facebooku.

TT_DAY (13)

TT_DAY (24)