Vědci se vrátili z Antarktidy. Věnovali se tam výzkumu i testování výrobků

4. 4. 2018

Zhruba tři měsíce strávili vědci letos na vědecké stanici Masarykovy univerzity v Antarktidě. Rekordně dlouhý pobyt jim umožnil nasbírat řadu vzorků a dat pro další zpracování i přes to, že větší část doby strávené na ledovém kontinentu jim práci komplikovalo počasí.

Antarktida _2018

Foto: Polární výzkum na Masarykově univerzitě

Počasí se ale asi ve třetině pobytu umoudřilo a odborníci mohli splnit všechny plánované akce. Poslední třetinu expedice pak zase narušil mráz.

Vedle vědecké práce letos expedice testovala první výrobky, které se ucházejí o ochrannou známku Testováno v Antarktidě. Konkrétně šlo o termoprádlo a produkty dvou výrobců obuvi, vedle toho probíhá i testování stavebních hmot či polymerů. Výrobky, které úspěšně projdou testováním, získají právo užívat ochrannou známku Testováno v Antarktidě, kterou má registrovanou Masarykova univerzita.

Celý článek o letošní expedici si můžete přečíst zde.