Vychází podzimní INTERFACE, časopis o aplikovaném výzkumu na MU

27. 10. 2017

Právě vychází další číslo zpravodaje INTERFACE, který vydává Centrum pro transfer technologií MU. Hlavním tématem podzimního vydání je unikátní výzkumná spolupráce, kterou docenti Lumír Krejčí a Kamil Paruch z MU navázali s britskou biotechnologickou společností Artios Pharma Ltd. Je nám ctí, že se sloupku k hlavnímu tématu ujal profesor Martin Fusek, ředitel úspěšného transferového pracoviště Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR.

Dále si můžete přečíst například skutečnou "buněčnou detektivku": příběh pátrání po původcích půlstoletí staré buněčné linie vedl až na Masarykovu univerzitu. Bez univerzit a vysokých škol, by firmy na jižní Moravě nerostly, říká v zajímavém rozhovoru nový ředitel Jihomoravského inovačního centra (JIC) Petr Chládek. A přečíst si můžete i článek o technologii na měření hormonálního znečištění  ve vodách, nebo testech NASA, které používají naši vědci k navození stresu.

To všechno česky a anglicky, v budovách univerzity ve stojanech časopisu Muni, ve formátu pdf pak na našem webu.

Přejeme zajímavé čtení!

Interface 2_2017