Vyhlášení finalistů soutěže Start Your Business Masarykovy univerzity

Slavnostní vyhlášení finalistů a předání cen druhého ročníku soutěže studentských nápadů Masarykovy univerzity se uskutečnilo 20. 6. 2022. V posledním kole bylo finančně oceněno 6 týmů z řad studentů MUNI. Mezi soutěžící porota rozdělila celkem 360 tisíc korun. Soutěžící však kromě finančního ocenění získali možnost mentoringu od odborníků z JIC a CTT a také možnost zahraničního pobytu na Sardinii.

17. 6. 2022

Odborná porota mezi vybrané finalisty rozdělila finanční částku podle toho, jak dokázali naplnit svůj podnikatelský potenciál. Dále sledovala, jak se po dobu trvání soutěže týmy posunují a rozvíjí. V prvním kole všech deset postupujících získalo finance pro podporu rozvoje nápadů v celkové částce 100 tisíc korun. Z deseti finalistů bylo v posledním kole finančně oceněno šest týmů, mezi které porota rozdělila dalších 260 tisíc korun. Na pomyslném prvním místě s nejlépe naplněnými podnikatelskými potenciály se umístili hned dva týmy.

Přehled oceněných týmů ve finálovém kole:
Discover LVA – 60 000 Kč
S RS v pohybu – 60 000 Kč
Indexee – 40 000 Kč
Spotli – 40 000 Kč
Dalicomp – 30 000 Kč
VANEE Adventures – 30 000 Kč

Tým Discover LVA pracoval na mobilní aplikaci, která bude zdarma zobrazovat přehled podniků, turistických míst a kulturních akcí. Druhý oceněný projekt S RS v pohybu se zase zaměřoval na individuální tréninkový program určený pro pacienty s roztroušenou sklerózou.

Už při prvním čtení podnikatelských záměrů na začátku soutěže bylo zřejmé, že se k nám dostávají opravdu kvalitní nápady. Ze všech 32 přihlášených vynikly dva týmy a přesvědčily nás o mimořádně kvalitním zpracování projektů a rozvoji myšlenek v rámci soutěžních kol. Proto jsme se rozhodli jim oběma přispět stejně vysokou částkou a neurčovat dále pořadí," vyzdvihuje koordinátorka soutěže Jana Joklová Kaňová.

Finanční odměna ve formě stipendia nebyla jediným oceněním. Vybraní zástupci týmů se zúčastní zahraničního pobytu na partnerské univerzitě v Cagliari na Sardinii. Účastníky čeká mezinárodní workshop zaměřený na tvorbu obchodních modelů, návštěva podnikatelského inkubátoru a setkání se zakladateli úspěšných start-upů.

Výkony všech týmů byly skvělé, už jen vyhodnotit deset nejlepších bylo velice obtížné. Přála bych si, aby projekty studentů neskončily převzetím plakety, ale pokračovaly spoluprací. Dveře na Masarykovu univerzitu máte vždy otevřené, i po ukončení studia, jako její absolventi,“ připomněla ředitelka Centra pro transfer technologií MU Eva Janouškovcová.

Koordinátorka soutěže Jana Joklová Kaňová s finančním poukazem