Výrobky prověřené Antarktidou mohou získat ochrannou známku

18. 4. 2017

Polární extrémy nabízejí zajímavé podmínky nejen pro vědce, ale i pro komerční testování materiálů a technologií. To platí i na České vědecké stanici J. G. Mendela, kterou v Antarktidě provozuje Masarykova univerzita. Nově mohou Antarktidou otestované výrobky a technologie získat ochrannou známku "Testováno v Antarktidě".

Antarktida _fb

"V Antarktidě děláme hlavně základní výzkum, zaměřený především na projevy klimatické změny. Ten ale nemá přímý dopad na ekonomiku naší země a tím pádem je v dnešním konkurenčním prostředí a nastavení grantů dost hendikepován. Hledali jsme proto způsob, jak přitáhnout pozornost partnerů z aplikační sféry, kteří by s námi mohli spolupracovat," popisuje správce antarktické stanice dr. Pavel Kapler z Přírodovědecké fakulty MU. Známku osobně představí už 27. dubna na Business Research Foru.

Přečíst si o ní můžete i v aktuálním Muni a velký článek přinese i květnový Interface.