Výzkum umělé inteligence přilákal desítky hostů z IT firem

18. 10. 2017

Workshop ​na téma Prezentace výzkumu umělé inteligence přilákal na Fakultu informatiky MU více než 40 hostů z IT byznysu. Akce se konala 13. října, představili se na ní zástupci šesti výzkumných týmů fakulty, které se ve svém bádání dotýkají některé z oblastí umělé inteligence. Konkrétně se dostalo na výzkum neuronových sítí, zpracování přirozeného jazyka, adaptivní metody ve výuce, strojové učení, optimalizační úlohy a zpracování textu. Každá laboratoř přichystala prezentaci své činnosti, v odpoledním bloku pak předvedla i praktické ukázky.

Děkujeme všem prezentujícím za jejich čas a hostům za zájem o výzkum v oblasti IT. Prezentace najdete ke stažení zde. Jak akce probíhala, se můžete podívat v naší fotogalerii.

Workshop _FI_umelainteligence_1

Workshop _FI_umelainteligence_2