Zástupci CTT se zúčastnili 11. Národní konference transferu

V úterý 9. 4. 2024 se zástupci CTT zúčastnili odborného programu 11. Národní konference transferu, tentokrát v prostorách Vysokého učení technického v Brně a za podpory spolku Transfera.cz. Každoroční konference navázala na lednové představení jednotlivých opatření reformy transferu a nabídla diskuzi k aktuálním otázkám přenosu vědeckých výsledků do praxe. 

17. 4. 2024

Moderátorka panelu o reformě transferu znalostí Eva Janouškovcová (předsedkyně spolku Transfera.cz a ředitelka CTT MU) a panelisté: rektor VUT v Brně Ladislav Janíček, ministryně pro vědu výzkum a inovace ČR Helena Langšádlová, Ladislav Chodák z Regionální hospodářské komory Brno a Michal Lorenc z onsemi (zleva)
V rámci panelu k tématu reformy transferu znalostí vystoupila ministryně pro vědu výzkum a inovace ČR Helena Langšádlová a společně s rektorem Vysokého učení technického v Brně Ladislavem Janíčkem, Ladislavem Chodákem z Regionální hospodářské komory Brno a Michalem Lorencem ze společnosti onsemi diskutovali současné výzvy, kterým musí inovační a transferový ekosystém čelit.
✅ Jak velkou výzvou je dělat transfer v prostředí vysokých škol?
✅ Jak přesvědčit a motivovat akademiky, aby chtěli transfer dělat?
✅ Jaké jsou přínosy vědy a výzkumu k řešení celospolečenských výzev?
Bez popisku
Moderátor panelu o aktuálních otázkách transferu technologií David Uhlíř z JIC a panelisté: Veronika Štěpánková z JIC,  Petra Fousková z HARBER IP, Jan Neuman z NenoVision, Filip Fingl z IP LAB Ventures a Tomáš Vystavěl z Thermo Fisher Scientific (zleva)

Druhým panelem rezonovala témata jako neustálá validace nápadů, jak je důležité myslet na komerční potenciál v úplných začátcích práce na projektech nebo jaký je rozdíl mezi motivací soukromých firem a výzkumníků s cílem hledat možnosti oboustranně výhodné spolupráce. Tato témata společně diskutovali Veronika Štěpánková z Jihomoravského inovačního centra, Petra Fousková z HARBER IP, Filip Fingl z IP LAB Ventures, Tomáš Vystavěl ze společnosti Thermo Fisher Scientific a Jan Neuman ze společnosti NenoVision. Moderátorem panelu byl David Uhlíř z Jihomoravského inovačního centra.

Závěrečný panel se věnoval diskuzi účastníků konference se zástupci Úřadu vlády ČR, kabinetu ministryně pro vědu, výzkum a inovace na téma jednotlivých částí reformy transferu znalostí.
✅ Jaká je role transferových kanceláří?
✅ Co má být obsahem katalogu nástrojů dobré praxe?
✅ Jaké budou další kroky související s reformou?

Souhrnné informace o akci naleznete v tiskové zprávě.

Oficiální tisková zpráva


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info