Získali jsme Cenu za transfer technologií na Slovensku 2023

Vítězem jedenáctého ročníku soutěže Cena za transfer technologií na Slovensku 2023 v kategorii „Počin v oblasti transferu technologií“ se stal „Způsob neinvazívního testování úspěšnosti in vitro fertilizačního procesu do praxe realizovaný formou převodu práv“, který zrealizovalo Centrum pro transfer technologií Masarykovy univerzity ve spolupráci s Technologickým a inovačným parkem Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košicích a Vedeckým parkem Univerzity Komenského v Bratislavě.

26. 10. 2023

Business development manažerka CTT Jana Daňková a ředitelka CTT Eva Janouškovcová při přebírání ceny za vítězství v kategorii Počin v oblasti transferu technologií

Za CTT MU tuto cenu převzaly z rukou poradce prezidentky Slovenské republiky, Michala Novoty, ředitelka Eva Janouškovcová a business development manažerka Jana Daňková, která s komerčním partnerem vyjednávala a celý proces uzavření smlouvy v hodnotě 441 tisíc eur koordinovala. CTT MU tak zajistilo efektivní přeshraniční spolupráci tří univerzit a jednoho start-upu, která přinesla v závěru roku 2022 Masarykově univerzitě výrazný úspěch v oblasti transferu technologií.

Více se dočtete v článku, který jsme publikovali v online magazínu M.

Více o převodu patentu do praxe a samotné technologii si můžete přečíst v již dříve zveřejněném článku.