TT Day 2019

Věděli jste, že Masarykova univerzita má vlastní firmu? Má, a dokonce několik. Jak fungují takzvané spin-off společnosti, co nabízejí a jak pomáhají přenášet univerzitní vědění do praxe? Odpovědi nabídne letošní TT Day. Každoroční setkání pracovníků a partnerů Centra pro transfer technologií tentokrát proběhne v prostorách Institutu biostatistiky a analýz, s.r.o. Těšit se můžete na odborné workshopy, ukázku služeb i neformální networking ve společnosti týmu CTT a IBA.

PROGRAM | podrobnosti k workshopům naleznete níže

15.00 Zahájení akce

15.00 Odborný workshop „CLADE-IS“

15.30 Odborný workshop „Analýza síťového provozu v praxi“

16.00 Odborný workshop „Statistika ze života“

17.00 Inovační přípitek

19.00 Zakončení akce

REGISTRACE PROGRAM

Chcete víc, než se jen bavit?

V rámci TT Day nabídneme i několik odborných workshopů. Na jednotlivé workshopy je nutné se zaregistrovat, vzhledem k jejich omezené kapacitě prosíme o závaznou registraci na bit.ly/TTDay2019

CLADE-IS: Elektronický sběr dat a management klinického výzkumu prostřednictvím webových technologií
15.00 – 15.30 | workshop Institutu biostatistiky a analýz, s. r. o.
Dokážete si představit, co vše se skrývá za akronymem EDC? Elektronický sběr dat (Electronic Data Capture) již dávno neznamená jen úsporu papíru a životního prostředí. Jde o využití moderních technologií k zefektivnění klinického výzkumu ve smyslu lepší kvality dat a jejich nižší chybovosti, zrychlení procesu klinického hodnocení, a tak i snížení nákladů na výzkum. V této přednášce vás provedeme několika příklady použití (use-cases) EDC systému uživateli nejrůznějších rolí: od investigátora, přes datového manažera, studijního asistenta či monitora, až po analytika dat.

Analýza síťového provozu v praxi
15.30 – 16.00 | workshop Flowmon Networks, a. s.
Živá demonstrace technologie monitorování a analýzy provozu datové sítě z pohledu provozu, výkonu a bezpečnosti. Praktická ukázka, kterou řídíte vy. Jaká je odezva aplikace z pohledu uživatele v reálném čase? Kdo přenáší nejvíce dat? Jaké stanice jsou infikované? To jsou otázky, na které vám analýza síťového provozu odpoví.

Statistika ze života
16.00 – 16.30 | workshop Institutu biostatistiky a analýz, s. r. o.
Přednáška, na které vás provedeme základními statistickými pojmy zábavnou formou. Vysvětlíme rozdíl mezi průměrem a mediánem, ukážeme jak chápat informace o zdravotním stavu, co znamená křivka přežití, základní epidemiologie atd. Vše na konkrétních příkladech z IBA praxe.

Načítám mapu…

Sdílení události