21. spin-off je společnost z Filozofické fakulty MU

23. 5. 2023

EVE Technologies se zabývá vývojem inovativních e-learningových aplikací a primárně se zaměřuje na vývoj nástrojů pro výuku jazyků. Společnost v rámci svých aplikací pracuje se znalostmi z oblastí lingvistiky, umělé inteligence a neurolingvistického programování. Nejvýznamnějším výsledkem je vývoj aplikace pro výuku nerodilých mluvčích češtiny CzechME, kterou vyvinula ve spolupráci s Masarykovou univerzitou. Statut spin-off má společnost od konce roku 2022, do rodiny spin-off Masarykovy univerzity byla oficiálně přivítána na Business Research Foru v dubnu 2023, kde si jeden ze zakladatelů společnosti Richard Holaj převzal certifikát od zástupců Centra pro transfer technologií MU.

"Cesta k udělení statutu spin-off pro mě začala asi při začátku projektu CzechME. S doktorkou Danou Hlaváčkovou jsme přišli s nápadem na mobilní aplikaci pro výuku cizinců a myšlenkou, že bychom ji mohli realizovat jako spolupráci Ústavu českého jazyka FF MU a firmy EVE Technologies, kterou jsem před lety založil s kolegou. Projekt se nám podařilo získat a po několika letech spolupráce je pro mně udělení statutu spin-off a následné ocenění MUNI Innovation Award velkým potvrzením toho, že naše spolupráce má velký potenciál," uvádí Richard Holaj z Ústavu jazyka českého FF MU.

Aplikace CzechME byla jedním z 11 inovativních počinů oceněných v rámci MUNI Innovation Award, jelikož jde o aktuálně nejrozsáhlejší a nejkomplexnější aplikaci na výuku češtiny pro nerodilé mluvčí. Aplikace se intenzivně věnuje i výuce gramatiky a výslovnosti, čímž je na trhu unikátní. "Věřím, že v budoucnu budeme v rámci spin-off společnosti EVE Technologies dále rozvíjet aplikaci CzechME, ale také přijdeme s novými úspěšnými společnými projekty," dodává Richard Holaj.

Více o aplikaci CzechME si můžete přečíst na webu Filozofické fakulty MU zde.

Seznam všech spin-off společností Masarykovy univerzity naleznete zde.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info