Biotechnologická spin-off Enantis vyvíjí produkty na hojení ran

4. 1. 2017

Biotechnologická spin-off firma Masarykovy univerzity Enantis získala třicet milionů korun na vývoj produktů pro hojení ran. Prestižní grant SME Instrument, na který dosáhne zhruba pět procent žadatelů z celé Evropské unie, pomůže aplikovanému výzkumu, na jehož konci by mohly stát produkty na těžce se hojící rány, například popálenin nebo u diabetiků.

Enantis s.r.o. byla založena v roce 2006 jako první spin-off firma MU. Univerzita se společností uzavřela smlouvu o spolupráci a licenční smlouvu na využívání duševního vlastnictví. Firma vylepšuje vlastnosti proteinů pro biomedicínské a environmentální aplikace metodami proteinového inženýrství. Masarykova univerzita dosud stála u zrodu třinácti spin-off firem.

Více informací najdete v tiskové zprávě.

enentis_ilustrační