Druhý ročník TT DAY přilákal do CTT přes stovku zájemců

19. 10. 2014

TT DAY – 2. Den otevřených dveří Centra pro transfer technologií MU – přivítal 16. října 2014 na našem pracovišti více než stovku hostů. Mohli si prohlédnout vynálezy vědců MU a spolupracujících firem, ochutnat dobré víno nebo absolvovat právní kvíz o ceny. Slavnostní přípitek pronesl prorektor MU pro výzkum prof. Petr Dvořák.

K dispozici byla ukázka biomechanické obuvi společnosti J HANÁK R, vyvíjené ve spolupráci s Katedrou kineziologie Fakulty sportovních studií MU. Hosté si mohli boty i vyzkoušet a sami tak posoudit jejich pohodlí. Na dalším stanovišti zástupci Lékařské fakulty MU a společnosti REGECO umožnili zájemcům doslova na vlastní kůži vyzkoušet speciální simulační oblek. Ten ukazuje, jaká zdravotní omezení prožívají senioři, kteří v mládí nepečovali o své zdraví. V průběhu akce ho otestovalo několik desítek lidí.

Další společností spolupracující s MU je Code Creator. Členové jejího týmu prezentovali čtečku multimediálního obsahu, kterou firma vyvinula v kooperaci s Fakultou sportovních studií MU. Studenti díky ní mohou učebnice FSpS číst v interaktivním prostředí, včetně prohlížení videí apod. Centrum pro nízkonákladové plazmové a nanotechnologické povrchové úpravy CEPLANT zastupoval doc. Pavel Sťahel, který na místě mj. demonstroval účinky plazmatu na sklo. Nechyběla ani prezentace detekční cely, vynálezu vědců z Ústavu biochemie, nebo diagnostické sady pro zjišťování leukémie. Ta vznikla ve spolupráci Lékařské fakulty MU a společnosti GENERI BIOTECH.

Velkému zájmu se těšil i stánek vědců z Ústavu antropologie věnovaný projektu FIDENTIS. Návštěvníci si tu mohli na speciálním skeneru nechat trojrozměrně naskenovat tvář a prohlédnout 3D výtisky lidských kostí. Zástupci spin-off firmy Enantis pak na TT DAY přivezli biosenzor EnviroPen, který rychle a spolehlivě detekuje přítomnost halogenovaných uhlovodíků v přírodě.

Kromě těchto atraktivních ukázek návštěvníci TT DAY absolvovali zábavný právnický kvíz z oblasti duševního vlastnictví. Pokud uspěli, čekaly na ně zajímavé ceny včetně čokoládového překvapení. Celou fotogalerii z akce si můžete prohlédnout na stránce CTT na Facebooku.

1c