Kulatý stůl o vývoji obuvi navštívilo na 40 odborníků

13. 10. 2014

Tým CTT zorganizoval 9. října 2014 další z řady kulatých stolů, jejichž cílem je zprostředkovávat kontakt vědců s odbornou veřejností a zástupci firem. Tentokrát se akce, uspořádaná v prostorách Moravského zemského archivu, zaměřila na téma Vývoj obuvi pohledem vědců.

Kulatého stolu se zúčastnili především vědci a studenti z Fakulty sportovních studií MU, lékaři a fyzioterapeuti. Hlavní pozornost prezentátoři v čele s proděkanem FSpS pro vědu a výzkum doc. Martinem Zvonařem věnovali výzkumu provozovanému na fakultě. Posluchači se tak dozvěděli aktuální informace např. o využití přístrojů laboratoře biomotoriky při vývoji obuvi nebo o analýze rozložení plantárního tlaku u těhotných žen.

Nechyběl příspěvek zakladatele firmy BOTY J HANÁK R, s.r.o. Josefa Hanáka. Společnost spolupracuje s FSpS při vývoji biomechanické obuvi, kterou ve své dílně ve Snovídkách vyrábí. V průběhu akce si všichni hosté mohli boty z této produkce vyzkoušet.

Celou fotogalerii z akce najdete na stránce CTT na Facebooku.

Obuv (13)

Obuv (12)