Na BioSpotu reprezentoval MU vynález z CEITECu

1. 3. 2018

V pražské galerii DOX se 1. března konal už třetí ročník konference BioSpot. Za Masarykovu univerzitu tentokrát přijel svoji technologii představit dr. Karel Lacina z CEITECu. Potenciální investoři se mohli seznámit s jeho galvanickým systémem se zvýšeným výstupním napětím.

Technologie nabízí přesahy do jiných odvětví zdrojů energie jako například při využití v principech (bio)palivových (mikrobiálních) článků. Principy galvanického systému mohou také potenciálně vyústit v konstrukci zdroje energie použitelného pro implantovatelná elektronická zařízení bez vložené baterie. Zde energii dodává (bio)palivový článek a palivem jsou látky obsažené v tomto elektrolytu přímo v daném subjektu, tedy například glukóza v těle pacienta.

Akce se zúčastnila i business manažerka CTT Jana Daňková a CEITEC manažer pro transfer technologií Pavel Kerchev. Cílem konference je propojit výzkumníky s aplikační sférou, na akci proto hrají nezastupitelnou roli přítomní investoři, kteří mají šanci zhodnotit zajímavé vědecké nápady.

biospot2018_1

biospot2018_2

Logolink _OPVVV

Více článků

Přehled všech článků