Problematika klíšťat přilákala na workshop padesátku posluchačů

Na pět desítek účastníků se sešlo na workshopu s názvem „Klíště – střípky a zajímavosti“, který pořádalo 23. dubna CTT ve spolupráci s přírodovědeckou fakultou. Zazněly přednášky jak o celkové problematice klíšťat, tak i o možnostech léčby chorob, která klíšťata přenášejí.

24. 5. 2019

„Spektrum přednášejících bylo pestré. Na akci se představila doc. Alena Žákovská se svými studenty, dále se účastnily dr. Monika Dušková a já se svými studenty, všichni z ústavu experimentální biologie,“ řekla dr. Helena Nejezchlebová, která akci organizovala. Sestavu přednášejících doplnil dr. Petr Dymáček z občanského sdružení Borelioza CZ.

Příspěvek doktora Dymáčka vyvolal velký ohlas. „Věnoval se tématu současných možností léčby borreliózy, následná diskuze byla poměrně dlouhá. Bez reakcí nezůstala ani živá a vtipná prezentace studenta Jakuba Veselého, který posluchačům představil výsledky svého výzkumu na téma povědomí laiků o patogenech přenášených klíšťaty,“ dodala Nejezchlebová.

V publiku zasedli jak akademici z různých brněnských a mimobrněnských pracovišť, tak i odborníci z praxe, mezi nimi hygienici, veterináři, mikrobiologové a učitelé středních škol.