Transferové pracoviště MUNI opět hostilo stáže pro kolegy z oboru

CTT Masarykovy univerzity patří mezi nejdéle fungující transferová centra v Česku. Čtrnáct let zkušeností si nechceme nechat jen pro sebe, proto centrum na začátku srpna hostilo na dvoutýdenní stáži kolegy ze sedmi pracovišť z různých koutů republiky, kteří se do Brna přijeli podívat a inspirovat. Druhý ročník stáží navázal na úspěšný pilot z minulého léta.

12. 8. 2019

V průběhu osmi dnů se na CTT vystřídalo celkem 24 stážistů. S odborníky z našeho týmu měli možnost nahlédnout do prostředí a chodu transferového pracoviště, které je se svými dlouholetými zkušenostmi a díky kvalitě poskytovaných služeb považováno za tuzemskou špičku ve svém oboru. Probírána byla témata od právní problematiky, přes oceňování, účtování a evidenci duševního vlastnictví až po PR a provoz CTT včetně financování. A chybět nemohla ani samotná transferová činnost.

"Během dvou dnů věnovaných transferovým případům jsme se zaměřili na dvě klíčová témata. V prvním dni se jednalo o problematiku Proof of Concept, kdy jsme s účastníky prošli celý proces projektu, od vyhodnocení projektové žádosti, vedení projektu až po jeho následnou komercializaci. Ve druhém dni jsme účastníky seznámili s problematikou transferových případů, kde jsme se zaměřili jak na standardní situace typu licencování duševního vlastnictví, tak i na příklady nestandardní, jako je například převod práv k duševnímu vlastnictví na jiný subjekt. Kladli jsme důraz na jednotlivé milníky v "životě" transferového případu a snažili se účastníky upozornit na případné chyby a jejich důsledky," přiblížil vedoucí oddělení transferu dr. Radoslav Trautmann.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info