Univerzita má 22. spin-off – zaměřuje se na duševní zdraví

30. 5. 2023

Bez popisku

Společnost MilkyWay Be Well vyvinula ve spolupráci s Lékařskou fakultou MU MyWay Analytix, online software pro analýzu a podporu duševního zdraví na pracovišti, který integruje poznatky evidence-based medicíny a moderní technologie v oblasti mental eHealth. Jako 22. spin-off byla společnost založena v dubnu 2023, krátce poté Martin Bořil, jednatel společnosti, oficiálně převzal certifikát o spin-off na Business Research Foru.

"Díky předchozí spolupráci s Ústavem lékařské psychologie a psychosomatiky a vzhledem k tomu, že duševní zdraví se v současné době stává celosvětově největším zdravotním problémem, jsme se společně s odborným týmem lékařské fakulty shodli na společné vizi a potřebě tento negativní trend v oblasti duševního zdraví zvrátit. Toho chceme dosáhnout prostřednictvím unikátních a přesně cílených řešení elektronického zdravotnictví, která jsou založena na evidence-based medicíně, klinické praxi s využitím nejnovějších technologií a která mají schopnost oslovit v jeden okamžik velké skupiny lidí. Tato společná vize a nadšení změnit svět nás vedly k oficiální spolupráci," vysvětluje Bořil, spoluzakladatel společnosti.

Jedním ze zástupců MilkyWay be well je docent Miroslav Světlák, klinický psycholog, psychoterapeut a pedagog Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Světlák byl také jedním z vítězů ceny MUNI Innovation Award 2023 za vývoj a úspěch mobilní aplikace pro duševní zdraví MOU MindCare. "Hlavní výhodou naší aplikace je, že lidé mohou v soukromí svého telefonu získat přehled o tom, jaké jsou základní pilíře duševního zdraví, které pacientům umožňují překonat rakovinu. Ocenění je pro nás jednak skvělou zpětnou vazbou, že děláme něco, co má smysl. Zároveň o nás dává vědět světu, protože vývoj mobilních aplikací je nesmírně finančně náročná věc a my teď můžeme lépe najít partnery, kteří nám pomohou naše nápady dále rozvíjet," vysvětluje Miroslav Světlák, vedoucí Ústavu lékařské psychologie a psychosomatiky.

Pro MilkyWay be well je status spin-off Masarykovy univerzity logickým vyústěním vzájemné spolupráce s odborníky z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. "Tento status nám umožňuje lépe a atraktivněji propagovat naše řešení u potenciálních klientů a partnerů, zvyšuje naši důvěryhodnost a pozitivně přispívá k celkové reputaci společnosti. Jsme hrdí na to, že jsme historicky první spin-off společností lékařské fakulty a 22. spin-off společností MUNI. Je to pro nás velká čest, ale také závazek," dodává spoluzakladatel Bořil.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info