TT Day na téma spin-off přitáhl přes stovku návštěvníků

Celkem 115 účastníků, taková je bilance tradiční akce TT Day, která se konala 6. listopadu v prostorách IBA. Možná právě netradiční místo konání, kdy se tato každoroční akce CTT přesunula do prostor spin-off firmy MUNI, stálo spolu s programem za velkým zájmem návštěvníků.

7. 11. 2019

Jak fungují takzvané spin-off společnosti, co nabízejí a jak pomáhají přenášet univerzitní vědění do praxe? Odpovědi nabídl letošní TT Day. Každoroční setkání pracovníků a partnerů Centra pro transfer technologií tentokrát proběhlo v prostorách Institutu biostatistiky a analýz, s.r.o. v Poštovské ulici.

„Velký zájem byl zejména o odborné workshopy, které zajistily naše spin-off společnosti. První , s názvem „CLADE-IS“, představil klíčový produkt společnosti IBA, totiž software pro elektronický sběr dat a management klinického výzkumu. O druhý workshop s názvem „Analýza síťového provozu v praxi“ se postaral dr. Pavel Minařík ze společnosti Flowmon Networks. A do třetice workshop „Statistika ze života“ opět zajistili odborníci z IBA. O semináře byl obrovský zájem a museli jsme kvůli kapacitě některé zájemce i odmítnout,“ řekla organizátorka akce Iveta Zieglová z CTT.

Inovační přípitek pronesl nový prorektor MUNI doc. Radim Polčák, do jehož gesce spadá transfer technologií a znalostí, a tedy i činnost CTT. Mezi více než stovkou hostů se kromě zaměstnanců Masarykovy univerzity objevili i kolegové z jiných českých transferových pracovišť, dalších vysokých škol, výzkumných ústavů i zástupci firem a aplikační sféry.