Start Your Business

Soutěž studentských nápadů

Máš dobrý nápad? Hledáš způsob, jak z něj udělat fungující produkt nebo službu? Přihlas ho do 2. ročníku soutěže Masarykovy univerzity, ve které získají ty nejlepší nápady celkem 400 000 korun a podporu odborníků z JIC, kteří se začátkem podnikání umí skvěle poradit. Navíc můžeš vyhrát účast na zahraničním výměnném programu.

Co můžeš získat:
 • finanční podporu pro svůj vlastní business
 • mentorskou podporu a pomoc od odborníků
 • síť kontaktů mezi dalšími podnikavými studenty
 • zkušenosti s prezentací svých nápadů a plánů před ostatními
 • možnost mezinárodní mobility v rámci projektu EDUC

 

Do soutěže se můžeš přihlásit, pokud:
 • jsi Bc., Mgr. nebo PhD. student libovolného programu na MU
 • máš nápad na dobrý business
 • znáš svoji konkurenci a chceš podniknout první kroky k realizaci svého nápadu
 • potřebuješ finance na rozjezd svého podnikání
 • chceš začít podnikat a myslíš to opravdu vážně

 

Jak se přihlásit:
 • pročti si pravidla soutěže
 • můžeš se přihlásit jako jednotlivec, nebo jako tým maximálně 4 studentů
 • svůj nápad zaregistruj do 28. 2. 2022
 • pokud si nevíš rady s tím, jak vyplnit přílohy, napiš na e-mail joklova@ctt.muni.cz. Rádi ti pošleme záznam z webináře, kde se dozvíš, jak na to.
Odborná komise:
Radoslav Trautmann

Mezi jeho klíčové kompetence na Centru pro transfer technologií MU patří vyhledávání obchodních příležitostí pro technologický transfer, strategie komercializace duševního vlastnictví, vyjednávání licenčních kontraktů, průzkum trhu a analýzy tržního potenciálu, inovační management a zakládání spin-off společností. 

Alena Šafrová Drášilová

Působí jako odborná asistentka na Katedře podnikového hospodářství Ekonomicko-správní fakulty, kde vyučuje především předměty týkající se podnikání a managementu a zabývá se výzkumem v oblasti mezinárodního managementu. Pracovala jako manažerka marketingu a PR a věnuje se poradenství a lektorství na volné noze.

Hana Šudáková

Hana pracuje se startupy už 10 let. Na JICu rozjela konzultační podporu pro začínající podnikatele a byla také manažerkou mezinárodního startup akcelerátoru JIC STARCUBE. Se startupy a podnikatelskými nováčky pracuje i nyní, ať už individuálně jako konzultantka nebo v rámci hromadných akcí. Setkat se s ní můžete i v pozici moderátorky podcastu JICTalk.

Michal Daniel

Jako člen úzkého vedení skupiny Notino má na starosti strategický rozvoj HR a Legal záležitostí a oddělení společně s rozvojem skupiny do nových zemí. Od roku 2021 působí jako managing director investičního fondu Salirione Capital, který se věnuje podpoře inovativních nápadů, vytváření vizí a pomoci společnostem s globálním růstem.

Petr Dostál

Petr pracuje v inovační agentuře JIC v Brně, kde mimo práci projektového managera má na starost téma investic. V rámci toho pomáhá inovativním startupům s přípravou na investici (revidování business plánu, revize prezentace pro investory aj.) a s napojováním na vhodné investory. 

Partneři:

  

 

Jak bude soutěž probíhat?
1. Registrace do soutěže a výběr zajímavých projektů

Registrace probíhá do 28. 2. 2022 a je velmi jednoduchá. Stačí nahrát vyplněné dokumenty podle předloh a vyplnit základní informace o týmu a jeho nápadu.

Z přihlášených nápadů bude vybráno až třicet nejzajímavějších, které postoupí dále do soutěže.

2. Prezentační den a představení nápadů

Až třicet týmů dostane do konce března možnost odborné komisi detailněji představit své nápady.

Desítka nejlepších týmů, které komise vybere, získá na rozvoj svého nápadu 10 000 Kč. Navíc dostane jeden z nich možnost účastnit se mezinárodního výměnného programu.

3. Finále soutěže

Z finálových nápadů vybere porota ty, které se díky obdrženým financím nejvíce posunuly a mají největší business potenciál.

Mezi ně porota rozdělí až 400 000 Kč. Komise také vybere jeden tým, který se může účastnit zahraničního výměnného pobytu.

Často kladené otázky

Co když nemám tým?

Nevadí. Soutěže se může účastnit i tým složený jen z jednoho studenta.

Co když na nápadu pracuji s více lidmi?

Soutěže se může účastnit tým složený až ze čtyř členů.

Co když na nápadu pracuji s někým, kdo není student MU?

Soutěže se oficiálně mohou účastnit jen studenti MU, ostatní ti ale mohou pomáhat.

Mohu se přihlásit, když nemám žádnou zkušenost s podnikáním?

Ano, soutěž je určena právě pro ty, které podnikání zajímá a kteří chtějí vyzkoušet první businessové kroky.

Mohu se účastnit soutěže, pokud mi v jejím průběhu skončí status studenta?

V případě ukončení nebo přerušení studia v průběhu soutěže nebudou splněny podmínky soutěže, účast v soutěži tedy končí.

 

Potřebuješ další informace?
Ing. Jana Joklová Kaňová, Ph.D.

telefon: 549 49 4227
e‑mail: ,

Jednou ze základních hodnot Masarykovy univerzity je zodpovědnost k přenosu vědění a technologií do praxe. S tím jí pomáhá Centrum pro transfer technologií, jehož posláním je pomáhat dobrým nápadům překročit hranice univerzity a starat se o její aplikovatelné výsledky.

JIC pomáhá lidem rozvíjet podnikání, které může měnit svět k lepšímu. Jeho vizí je otevřený inovační ekosystém, který je domovem globálně úspěšných podnikatelů a inspiruje svět. JIC pomáhá, provází, inspiruje, učí a věří, že pouze lidé, kterým jejich práce a podnikání dává smysl, mohou být úspěšní a zároveň mít radost ze života.

 

Foto v záhlaví: Freepik/lookstudio

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info