Proof of Concept podpora na MUNI: Z dalšího kola výzvy budou podpořeny 4 projekty

V červnu 2020 vyhlásilo CTT další výzvu na podporu zvýšení aplikačního potenciálu výsledků výzkumu a vývoje – Proof of concept. Prostřednictvím programu TA ČR GAMA 2 budou realizovány další čtyři projekty.

15. 9. 2020

Tréninková platforma ve virtuální realitě pro piloty paraglidingu

Cílem projektu Čeňka Šašinky z Katedry informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty MU je vyvinout a v reálném provozu ověřit letový simulátor. Ten je určený pro účastníky základního kurzu paraglidingu a začínající a mírně pokročilé piloty. Simulátor představuje softwarová aplikace určená pro imerzivní virtuální realitu, která umožní simulovat let padákového kluzáku nad vybraným reálným letovým terénem.

Zařízení pro přípravu a plazmovou modifikaci aerogelů na bázi redukovaného grafen oxidu

Technologie vyvíjená Richardem Krumpolcem z Ústavu fyzikální elektroniky Přírodovědecké fakulty MU řeší problematiku modifikace nevodivého materiálu grafen oxid (GO) na vodivý a grafenu podobný materiál redukovaný grafen oxid (rGO).

Preklinický vývoj nových inhibitorů kinázy Haspin

Kamil Paruch (Ústav chemie Přírodovědecké fakulty MU) pokračuje v projektu  preklinického vývoje nových a vysoce selektivních inhibitorů kinázy Haspin, které nedávno objevili. Tentokrát se zaměří zejména na testování inhibiční aktivity nově připravených analogů stávající lead sloučeniny MU1646 tak, aby byl pokryt co nejširší chemický prostor kolem centrálního farmakoforu.

Brýle pro rozšířenou realitu: letová podpora pilotů ultralehkých letadel

Společný projekt Katedry vizuální informatiky a Kabinetu informačních studií a knihovnictví vyvíjí softwarovou aplikaci pro brýle pro rozšířenou realitu jakožto pokročilou formu letové podpory pilotů ultralehkých letadel (dále ULL).

Masarykova univerzita zavedla podporu Proof of Concept v roce 2012 a od té doby se řadu projektů podařilo dotáhnout k uplatnitelným výstupům. Této podpoře se věnuje říjnová Proof of koncept konference, kterou CTT MU pořádá.